môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

Transformers 2 - Pomsta padlých

Firma Glu Mobile doteraz vydala dve java hry o robotoch meniacich sa na autá, teda o Transformeroch. V roku 2007 to bola priemerná plošinkovka s názvom Transformers: The Game, ktorá sa snažila nadviazať na vtedajšiu robotomániu vyvolanú mega-úspešným hollywoodskym blockbusterom Transformers. V roku 2008 nemal síce premiéru žiaden film o Transformeroch, Glu Mobile však nezávisle na tom vydali jednu z najlepších ťahových stratégií pre mobilné telefóny – Transformers G1 Awakening. Dňa 25. júna 2009 bude mať u nás premiéru druhý diel filmových transformerov - Transformers: Revenge of the Fallen (Pomsta padlých) a spoločnosť Glu Mobila nás láka do sveta obrovských robotov ešte pred premiérou filmu na displejoch našich mobilných miláčikov.

Hra Transformers: Revenge of the Fallen (ďalej len Transformers 2) je priamym nasledovníkom akčnej plošinkovky z roku 2007, čiže Glu Mobile sa momentálne nesnaží nadviazať na úspešnú ťahovku spred roka. Mobilná hra Transformers 2 je na prvý pohľad takmer totožná s prvým dielom, aj keď grafická stránka je na vyššej úrovni. Avšak nie je to maximum dnešnej javy, hlavne pohyby robotov by podľa mňa mohli byť plynulejšie a aj prostredie hry na mňa pôsobilo značne jednoduchým dojmom. Po hudobnej stránke nám hra okrem melódie v menu ponúka zvukové efekty, konkrétne výbuchy robotov, zvuk dopadu robota na zem po skočení, použitie bonusu a ešte zopár zvukov. Je to určite príjemnejšie ako stále sa opakujúca melódia, ktorú by aj tak po chvíli každý vypol. Transformers 2 ponúkajú 9 levelov v troch rôznych prostrediach, na mňa najlepším dojmom zapôsobil Egypt, prvé dve prostredia pôsobili veľmi opozeraným dojmom. Hrať budete za dvoch dobrých robotov = Autobot-ov (Bumblebee a Optimus Prime), počas hrania vám na chvíľku prídu pomôcť aj iní Autobot-i. Obaja roboti sa dokážu meniť na autá a takto zrážať a ničiť nepriateľov, bojovať s nepriateľmi svojimi kovovými rukami, Bumblebee dokáže navyše strieľať a Optimus Prime používať špeciálne chmaty. Vašou úlohou je zničiť zlých robotov = Decepticons-ov. Pred začatím jednotlivých úrovní budete oboznámení s dejovou líniou naznačujúcou filmovú zápletku príbehu, ktorý uvidíme v kine. Počas prechádzania levelov sa hra automaticky ukladá, čiže keď je váš robot zničený, nemusíte začínať opäť od začiatku levelu. V hre sa stretnete s niekoľkými bossmi a jeden z levelov budete celý prechádzať s robotom Bumblebee vo forme auta.

Java hra Transformers 2 patrí k tým lepším mobilným hrám, ktoré vznikli na motívy filmových hitov. Je to klasická filmová plošinkovka, akých sme tu už videli desiatky a v podstate neprináša nič nové. Oproti prvému dielu ponúka nový príbeh podľa aktuálneho filmu, lepšiu grafiku a niekoľko drobných noviniek v hrateľnosti. Hra dokáže zaujať možnosťou zmeny formy vášho hrdinu z robota na auto a naopak, dvoma postavami s rôznymi schopnosťami, pestrou škálou nepriateľov a troma bossmi. Škoda, že Glu Mobile neporušili zásadu vydávania takmer výlučne java plošinkoviek k novým filmom, viem si reálne predstaviť túto hru ako pokračovanie ťahovej stratégie Transformers G1 Awakening. Dúfam, že ďalšia hra o Transformeroch od Glu Mobile bude práve z tohto žánru. Zatiaľ si teda musíme vystačiť s aktuálnou hrou, ktorá sa v žánri plošinkoviek nestratí a napriek niektorým nedostatkom dokáže hráčov zaujať.
 
HODNOTENIE:1104/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov