môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

Doba ľadová 3: Úsvit dinosaurov

Animovanú rozprávku Ice Age (Doba Ľadová) pozná snáď každý. Druhého júla 2009 bude mať na Slovensku premiéru už tretí diel tejto rozprávkovej série s podtitulom Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs (Doba ľadová 3: Úsvit dinosaurov). Prvý diel z roku 2002 a aj druhý diel z roku 2006 (Ice Age 2: Meltdown) boli veľkými hitmi, preto sa očakáva, že aj tretí diel filmovej série bude zaručeným blockbusterom. Hráčom mobilných hier ponúka spoločnosť Glu Mobile prežiť dobrodružstvá hlavných hrdinov na displeji svojho mobilného telefónu ešte pred zhliadnutím filmu v novej java hre s názvom Ice Age Dawn of the Dinosaurs (ďalej len Ice Age 3). Glu Mobile nám ponúkol už dve hry čerpajúce z úspechu filmov zo série Doby Ľadovej: v roku 2006 to bola hra Ice Age 2: Arctic Slide a v roku 2008 hra Ice Age: Mammoth Mayhem. Poďme teda spolu zistiť, čo si pre nás tentoraz prichystali experti na filmové java hry z Glu Mobile.

Hra Ice Age 3 kráča v presných šľapajach hry Ice Age: Mammoth Mayhem: na dianie na displeji sa pozeráte zhora z vtáčej perspektívy. Budete hrať za dve postavy z filmu: za Sida a Bucka. Grafické spracovanie hry je veľmi dobré, herné prostredie je detailné, nie je statické a skoro stále sa okolo vášho hrdinu bude niečo diať. Jednotlivé levely sa odohrávajú v rozmanitých prostrediach, či už je to les, ľadová krajina, jaskyňa, alebo okolie sopky. Pohyby postavičiek sú taktiež dobre spracované. Pozitívom je aj to, že obaja hrdinovia majú rozdielne schopnosti (Sid sa bráni hádzaním gulí, Buck švihaním biča, Sid dokáže plávať, Buck pre zmenu skákať po stromoch pomocou biča), hrateľnosť je preto z tohto hľadiska dostatočne rozmanitá. Jednotlivé úrovne majú rozdielne ciele: niekedy je potrebné nazbierať určitý počet stanovených predmetov, inokedy dokončiť úroveň v stanovenom čase. Zvuková stránka tejto hry je úplným sklamaním, ak si totižto zvuky zapnete, budete počuť len melódiu v menu a asi 5 sekundovú znelku na začiatku každého levelu. Počas hranie už nebude počuť ani pípnutie.

Obtiažnosť hry je stanovená na extrémne vysokú úroveň. V hre nie je žiadna možnosť ju zmeniť. Počas prechádzania levelov vás bude čakať množstvo nástrah, respektíve úloh, ktoré si vyžadujú veľmi presné nastavenie postavičiek na určité miesto na mape a následné skočenie, respektíve zasiahnutie nepriateľov. Ak sa vám minú všetky životy, budete musieť začínať úplne od začiatku levelu. Hra neobsahuje žiadne checkpointy, na ktorých by sa váš postup levelom uložil. Je to nepredstaviteľne frustrujúce a problém budete mať už hneď v druhej úrovni. Hra je svojím zameraním určené pre detské publikom, ale deti sa budú s hrou veľmi trápiť a po pár neúspechoch ich začne určite nudiť.
Čo teda dodať na záver? Táto hra ponúka kvalitné grafické spracovanie a rôznorodé levely, ktoré budete hrať za dve odlišné postavičky. To sú však jediné pozitíva hry. Po zvukovej stránke hra jednoznačne sklamala, extrémna náročnosť hry zráža hrateľnosť do skupiny až takmer nehrateľných hier. Ak však na filmy zo série Ice Age nedáte dopustiť, hráte hry bez zvukov a ste trpezliví a ochotní niekoľkokrát opakovať úrovne až kým ich na desiaty krát neprejdete, hra Ice Age 3 vás na určitý čas dokáže pobaviť. Ostatní hráči však hru zrušia po pár minútach hrania.
 
HODNOTENIE:1295/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov