môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

Gish

V poslednej dobe akoby sa roztrhlo vrece s konverziami PC hier na displeje mobilných telefónov. Java hra Gish je mobilná verzia originálnej PC hry, ktorá vyšla v roku 2004. Mobilnú verziu vytvorili spolu dve české vývojárske štúdiá: HardWire a Pixalon Studios a takisto ako pri originály ide o 2D plošinkovku, ktorej hlavnou postavou je guľka čierneho asfaltu.

Gish je veľmi podobný hrám SolaRola a Loco Roco Hi, takisto ako v týchto hrách sa na vašu guľku pozeráte zboku a budete postupovať rozmanitými levelmi, riešiť logické úlohy, bojovať s bossmi a odhaľovať príbeh, ktorý však nie je veľmi komplikovaný. Hlavný záporák vám ukradne vaše deti a úlohou hry je vydať sa na ich záchranu. Po grafickej stránke hra ponúka slušný štandard, je to 2D plošinkovka s pekne navrhnutými a spracovanými úrovňami, ktoré však pôsobia dosť depresívne a nedisponujú množstvom farieb. Animácie hlavného hrdinu a jeho nepriateľov sú však nádherné, fyzikálny model funguje perfektne a pohyby Gisha sú takmer reálne. Po hudobnej stránke hra disponuje chytľavou reálnou melódiou v menu a zvukovými efektmi počas hrania. Zvukov je veľké množstvo, takmer každý Gishov pohyb je sprevádzaný zodpovedajúcim zvukom. Už len pridať melódiu k zvukom počas hrania a bolo by to ideálne. Hra obsahuje dva základné módy: hru pre jedného hráča a hru viacerých hráčov. V singleplayer kampani si zahráte vyše 50 levelov v rozmanitých prostrediach, ktoré sú prepojené príbehom. Úrovne sa odohrávajú v rozmanitých prostrediach a takmer každý nový level prekvapí niečím novým, či už je to nový druh prekážky alebo nová logická úloha. Tieto úrovne si môžete zahrať aj samostatne a okrem toho si môžete zájsť na „ihrisko“, predstavujúce jeden veľký level, po ktorom sa môžete voľne pohybovať a trénovať Gishove pohyby. Okrem klasických pohybov do strán Gish dokáže zmeniť svoj povrch na úplne priľnavý a takto sa pohybovať po stenách a stropoch. Taktiež sa dokáže kĺzať a dostať sa do veľmi úzkych priestorov. Zároveň Gish dokáže zneškodňovať svojich nepriateľov a skákať do výšky. Hra obsahuje multiplayer cez bluetooth pre dvoch hráčov, pre hru viacerých hráčov je pripravených viac ako 25 levelov vo forme niekoľkých herných módov. Hra obsahuje multiplayer módy, v ktorých budete so svojim spoluhráčom súperiť ako je napríklad deathmatch – vašou úlohou tu bude zničiť súperovho Gisha. Ďalším módom sú napríklad preteky, v ktorých sa budete musieť dostať rýchlejšie na koniec chodby ako váš súper. Gish však prichádza aj s revolučným kooperatívnym módom, v ktorom budete spolu so spoluhráčom prechádzať jednotlivými levelmi a navzájom si pomáhať v ich dokončení. Je to výborné spestrenie a na poli java hier som sa ešte s bluetooth kooperatívnym módom nestretol.

Gish Mobile je v každom prípade výnimočná a dovolím si povedať revolučná hra. Aj keď vlastne ide iba o 2D plošinkovku, aké tu už boli predtým, Gish ponúka niekoľko bonusov navyše. Hru je možné hrať na šírku v landscape móde, čo ocenia hlavne majitelia vysúvacích telefónov s veľkým displejom. Trošku však zamrzí nemožnosť vlastného nakonfigurovania kláves, lebo hrať budete musieť s vysunutou klávesnicou, čo je dosť nepohodlné. Ak ste majiteľom bluetooth ovládača pre mobilné hry Zeemote JS1, tak Gish ho podporuje. Každý z levelov navyše obsahuje tajnú miestnosť, takže aj opakované hranie prináša ďalšiu výzvu. Hru Gish jednoznačne odporúčam nielen milovníkom 2D plošinkoviek, ale všetkým hráčom, ktorý majú radi priekopnícke a vyšperkované hry. Gish má možno len trochu nadpriemernú grafiku a zvuky, ale herným konceptom s obrovským množstvom levelov, množstvom doplnkov a možností a s revolučným bluetooth kooperatívnym multiplayerom si určite získa srdcia mobilných hráčov. Českí vývojári si za hru Gish zaslúžia určite absolutórium a hlbokú poklonu. Takto sa má pristupovať k výrobe kvalitných java hier. A ešte spomeniem jeden bonus na záver: ak budete pozorní, počas hrania nájdete niekoľko sladkostí, ktoré vám odomknú špeciálne kódy. Po ich zadaní na oficiálnej webstránke hry si môžete stiahnuť tapety a melódie s tematikou hry do svojho mobilu.
 
HODNOTENIE:1203/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov