môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

Blood+

Blood+ je japonský anime seriál, ktorý mal premiéru na televíznej stanici Animax v roku 2005, celkovo bolo odvysielaných jeho 50 dielov, posledný v septembri 2006. Spoločnosť Glu Mobile sa po necelých troch rokoch rozhodla preniesť tento seriál na displeje mobilných telefónov a ponúka nám možnosť vyblázniť sa pri tejto nechutne krvavej mlátičke.

Blood+ je 2D plošinkovka so špecifickým grafickým spracovaním ako v japonských anime. Po grafickej stránke pôsobí grafika dojmom dôkladne vykonanej práce programátorov, takmer každý level sa nachádza v inom, aj keď podobne pochmúrnom prostredí. Hlavná postavička hry, dievča Saya, dokáže predviesť množstvo pohybov a bojových kombinácií, ktoré pôsobia naozaj efektne. V určitých momentoch súbojov po stlačení správneho tlačidla obrazovka stmavne, ostane na nej len Saya a jej nepriateľ, ktorého môže po stlačení ďalšieho reťazca tlačidiel efektne zneškodniť. Práve v týchto momentoch súbojov sa v plnej paráde prejaví brutalita hry a z nepriateľov striekajú potoky krvi. Pred každým levelom je hráčom servírovaný príbeh jednak formou celo-obrazovkového textu a taktiež následne formou rozhovorov medzi postavami. Blood+ teda nie je len bezduchou mlátičkou kde neviete, prečo máte zabíjať nepriateľov. Príbeh je inšpirovaný seriálom a Saya v ňom musí nájsť a zabiť dievča menom Diva, stretáva pri tom rozličné postavy a navštívi rôzne lokácie. Hra neponúka zvukové efekty, ale len niekoľko striedajúcich sa melódií. Myslím, že v dnešnej dobe by mala každá aspoň trochu nadpriemerná java hra obsahovať zvuky, preto to pokladám za nedotiahnutú prácu od Glu Mobile. Ovládanie hry je veľmi jednoduché, bude vám na to stačiť štvorsmerné ovládacie tlačidlo s potvrdzovacím stredom, čo ocenia najmä majitelia vysúvacích telefónov. Hra okrem klasickej príbehovej kampane ponúka aj doplňujúci herný mód arény, v ktorom sa ocitnete v jednej veľkej miestnosti a vašou úlohou bude zničiť stanovený počet nepriateľov a ostať pri tom nažive. Ak sa vám to podarí, tak postúpite do ďalšej náročnejšej arény.

Milovníci anime filmov a seriálov si momentálne v ponuke java hier nemajú veľmi z čoho vyberať, preto bude pre nich Blood+ jasnou voľbou. Pre ostatných hráčov je táto hra len ďalšou 2D akčnou plošinkovkou s väčším množstvom krvi a brutality. Hra síce obsahuje rozľahlé úrovne, kde nebudete iba bojovať, ale budete aj skákať po plošinkách a hľadať východ z úrovne. Hlavnou náplňou práce však stále zostávajú neľútostné súboje s rôznorodými nepriateľmi. Vaša postava sa postupne naučí nové bojové kombá a dokáže nepriateľov ničiť čoraz štýlovejším spôsobom. Zaujímavé grafické spracovanie zráža k zemi podpriemerné zvukové spracovanie. Hra ponúka dobré ovládanie, ale na druhej strane Blood+ po určitej dobe trpí stereotypom a hráč postupne stratí motiváciu pokračovať v hraní. Blood+ je teda len ďalšou priemernou plošinkovkou, ktorá nijako nevybočuje z hlavného prúdu súčasných java hier.
 
HODNOTENIE:997/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov