môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

Chcete byť milionárom? 2009

Televíznu súťaž „Chcete byť milionárom“ sme svojho času pozerali takmer všetci, držali sme palce súťažiacim, hnevali sa na Martina Nikodýma kvôli tomu, že zbytočne plietol súťažiacich a spolu s ostatnými členmi rodiny sme medzi sebou súťažili a dokazovali si kto je „múdrejší“. Vývojárska spoločnosť Glu Mobile nám prináša na displeje mobilných telefónov už štvrté vydanie „Milionára“ a ponúka nám opäť možnosť vstúpiť do televízneho štúdia a vyhrať virtuálne milióny.

Spracovanie tejto mobilnej hry je takmer totožné s predchádzajúcimi dielmi, čakajú nás teda statické obrazovky s textami, ktoré sú výnimočne spestrené animáciami vstupu do štúdia a vypísanie šeku na Vaše meno po výhre. Grafické spracovanie je však plne licencované a tak budete vidieť totožnú grafiku , ako sa zobrazovala na televíznej obrazovke. Hudobný doprovod je taktiež licencovaný, čiže vám budú znieť notoricky známe melódie z televíznej súťaže. Sú sprevádzané zvukovými efektmi potlesku pri uhádnutí otázky, zvonenia telefónu pri volaní priateľovi a podobne. Technické spracovanie je teda veľmi dobré a navodí tú správnu milionársku atmosféru. Hra ponúka tri herné profily, čiže nezávisle môžete mať rozohrané tri rôzne hry naraz a hra taktiež umožňuje porovnávať štatistiky úspešnosti medzi týmito profilmi. Práve rozohraná hra sa automaticky uloží, čiže sa nemusíte báť neuloženia hry v prípade že ste už na vysokej otázke a musíte prerušiť hranie. Pravidlá hry sú totožné s televíznou súťažou až na rozstrel, ktorý si môžete aj vypnúť. V ňom nesúťažíte s protivníkmi, ale na čas. V prípade, že nesprávne označíte poradie v rozstreli, nedostane všetky pomôcky. Okrem tradičných pomôcok (50:50; priateľ na telefóne a rada publika) je tu ešte možnosť výmeny otázky. Okrem toho, že súťažíte o virtuálne peniaze, získavate body za rýchlosť vašej odpovede. Čím rýchlejšie odpoviete, tým viac bodov získate. Ak neodpoviete na otázku v stanovenom limite, prehrali ste.

Štvrté vydanie „Milionára“ neprináša v porovnaní s predchádzajúcimi vydaniami žiadne podstatné novinky, prináša vlastne len novú sadu otázok a zopár drobných vylepšení. Stále však ponúka kvalitné technické spracovanie, ktoré je kompletne licencované, perfektnú hrateľnosť a jednoduché ovládanie. Ku nám sa dostáva česká lokalizácia tejto mobilnej hry, ktorá nie je iba preložená mutácia originálnej anglickej hry, ale obsahuje množstvo otázok z českých reálií. Práve toto považujem za veľkú slabinu hry. Často môžete pohorieť už na niektorej z prvých pre Čechov jednoduchých otázok, lebo jednoducho nemáte šancu to vedieť, ak nie ste v kontakte so životom v Česku. Škoda, že neexistuje slovenská verzia „Milionára“, hrateľnosť hry by bola omnoho vyššia a neboli by ste frustrovaní z toho, že ste opäť skončili na „jednoduchej“ otázke za tritisíc českých korún. Pre fanúšikov televíznej súťaže je táto hra povinnosť a ak sa aspoň trochu orientujete v českom prostredí, tak je táto hra pre vás určite dobrou voľbou. Navyše v dnešnej dobe, keď oscarový Olymp dobyl film „Slumdog Millionaire (Milionár z chatrče)“ s tematikou tejto televíznej súťaže, budete s novým vydaním mobilného „Milionára“ maximálne aktuálny.
 
HODNOTENIE:1368/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov