môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

5 proti 5

Rodinnú súťaž "5 proti 5" vysiela Slovenská televízia na svojom prvom okruhu každý pracovný deň od 18.35 do 19.15. Ide o slovenskú mutáciu anglického programu "Family Fortunes (Rodinné bohatstvo)" spoločnosti FremantleMedia. Tento program sa vysiela vo Veľkej Británi od roku 1980 a vychádza z americkej show "Family Feud (Rodinný Spor)". Spoločnosť Glu Mobile sa po úspešnej sérii hier inšpirovaných televíznou súťažou "Chcete byť milionárom" rozhodla priniesť na displeje mobilných telefónov ďalšiu populárnu televíznu súťaž "5 proti 5", pozrime sa teda ako táto ďalšia licencovaná hra dopadla.

Pred začiatkom hry si môžete nastaviť, či chcete mať zapnutý zvuk a vibrácie, prečítať si krátky manuál, nastaviť meno svojej rodiny a výzor členov rodiny. Následne už len kliknete na položku „hrať“ a ocitnete sa priamo v televíznom štúdiu. Pravidlá hry sú jednoduché: hra vychádza z dotazníkov, v ktorých tvorcovia súťaže kládli otázky 100 ľuďom a zaznamenávali si ich odpovede. Vy následne musíte tipovať, ktoré odpovede ľudia najčastejšie zvolili. Vašou úlohou je uhádnuť odpovede ľudí presnejšie ako druhá rodina, ktorá proti vám súťaží. Príklad otázky je: Uveďte niečo, čo robia ľudia pri romantickom víkende. Medzi odpoveďami sú potom možnosti ako: milujú sa, hádajú sa, jedia, maznajú sa, a ďalších 10 odpovedí. Vy z nich musíte vybrať v tomto prípade 7 najčastejších odpovedí. Hra pozostáva len z niekoľkých obrazoviek: pohľadu na štúdio s hráčmi, hernú tabuľu, pohľadu na členov vašej rodiny a textových okien s možnosťami odpovedí. Po grafickej stránke nie je teda veľmi čo hodnotiť, tých pár takmer statických obrazoviek je jednoduchých, vývojári mohli pridať aspoň pár animácií, alebo 3D zobrazenie štúdia, takto hra nevyzerá príliš atraktívne. Po hudobnej stránke nám Glu Mobile ponúkajú melódiu v menu a pár zvukov pri hraní, ktoré sympatickou formou dopĺňajú tento televízny kvíz.

Mobilná verzia "5 proti 5" poteší hlavne skalných fanúšikov televíznej šou, ktorí sa nevedia dočkať každého dielu tohto programu. S touto hrou si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať ako sa cítia súťažiaci na obrazovke a zahrať si súťaž kdekoľvek a kedykoľvek. Ostatných hráčov, ktorí "5 proti 5" nesledujú, nemá hra čím prilákať, slabé grafické spracovanie, priemerné zvuky a hrateľnosť spočívajúca len v tipovaní, ako iní ľudia odpovedali na otázky nedokáže udržať hráča pri tejto hre dlhšie ako pár minút. Pri „5 proti 5“ si neprecvičíte svoju logiku ani vedomosti, ide len o náhodné tipovanie. Náročnosť je dosť vysoká a šanca, že porazíte druhú rodinu nie je veľmi vysoká. Hra trpí aj dlhými časmi načítavanie jednotlivých obrazoviek a potrebou častého odklikávania dokonca aj odpovedí druhej rodiny. Nerozumiem, prečo vývojári nepridali hot-hand multiplayer, mohli by ste si zahrať proti kamarátovi na jednom telefóne za svoje rodiny. Pozitívne je, že sa ku nám dostáva česká verzia hry, takže všetci budeme hre rozumieť a na rozdiel od hry "Chcete byť milionárom" tu nie je problém s otázkami z českých reálií. Súťaž "5 proti 5" podľa mňa nemá takú veľkú fanúšikovskú základňu ako "Milionár", takže svojich priaznivcov si bude hľadať ťažšie.
 
HODNOTENIE:1078/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov