môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

Silent Hill Mobile 2

Hororová PC séria Silent Hill sa dočkala v roku 2008 už svojho piateho pokračovania a pred dvoma rokmi ku nám dorazila taktiež filmová verzia PC hry. V roku 2007 sa aj hráči java hier dočkali konverzie pre displeje mobilných telefónov a v súčasnosti nám firma Konami prináša už druhý diel s názvom Silent Hill Mobile 2.

Oproti prvému dielu sa toho veľa nezmenilo. Ide stále o hororovú adventúru, ktorá si nezakladá na prepracovanej 3D grafike, ale na zaujímavom príbehu podávanom prostredníctvom textov. Príbeh hry sa odohráva v sanatóriu v dvoch paralelných svetoch, medzi ktorými sa presúvate pomocou teleportu umiestneného v jednej z miestností. Jeden svet je skutočný, druhý svet je tajomný a temný . V oboch svetoch sa pohybujete v rovnakých miestnostiach, ale vyzerajú úplne odlišne. Prvú polovicu hry budete hrať za Lucasa a druhú za Vincenta.

Hra je po vizuálnej stránke klasická point-and-click adventúra. Znamená to, že sa počas hry ocitnete v určitej miestnosti, ktorá je prezentovaná ako obrázok a vašou úlohou je preskúmať predmety v nej. Ak sa chcete otočiť alebo posunúť, kliknete na daný smer a na displeji sa objaví nový obrázok inej strany miestnosti. Nečakajte teda žiadnu 3D hru v štýle napríklad hororovej adventúry pre telefóny s operačným systémom Symbian s názvom 7 Days of Salvation. Silent Hill Mobile 2 je obrázkovo-textová adventúra. Avšak obrázky jednotlivých miestností sú detailné a niektoré z nich obsahujú taktiež jednoduché animácie. Zvuky nebudete takmer počuť, ponúkajú len hororovú melódiu v menu, krátku upozorňujúcu melódiu pri vstupe do dôležitej miestnosti a zopár zvukov pri ojedinelých jednoduchých súbojoch. Inak budete počas 95% hracej doby ticho.

Latka obtiažnosti hry je postavená mimoriadne vysoko. Ak sa rozhodnete hrať bez návodu, tak je pravdepodobné, že sa zaseknete už po pár minútach hrania. Postup hrou nie je priamočiary, musíte sa často krát vracať do už navštívených miestností a pomôcky k riešeniam úloh sú v náročných hádankách.

Silent Hill Mobile 2 nie je pre začiatočníkov ani pre netrpezlivých hráčov. Je to pomalá hra, ktorá vyžaduje pevné nervy, veľa obetovaného času a aspoň priemernú znalosť angličtiny. Logické hádanky je niekedy naozaj problém rozlúsknuť. Na druhej strane vám hra ponúkne zaujímavý príbeh z prostredia Silent Hillu, veľmi dlhú hraciu dobu a v neposlednom rade naozaj strašidelnú atmosféru.
 
HODNOTENIE:919/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov