môj telefón
 
 
 
 
tipy
 
 
ŠETRIČE Pobavte sa s priateľmi so skvelými animáciami!
 
 
POZADIA Vylepšite si svoj telefón novými pozadiami!
 
 
ZAUJÍMAVÉ TÉMY Dajte svojmu telefónu nový vzľad!
 
 
 

Recenzie

Virtua Fighter Mobile

Bojové hry zažívali svoj najväčší boom v dobe hracích automatov a prvých videoherných konzol. Hry ako Mortal Kombat a Street Fighter boli klasikami žánru, neskôr ich nasledovali ďalšie hry ako napríklad Virtua Fighter. Táto hra bola taktiež bojovkou, avšak nie v 2D, ale v 3D grafickom kabáte. Jej mobilné spracovanie od firmy SEGA sa snaží čo najviac podobať veľkému bračekovi a ponúknuť hráčom najlepšiu java bojovú 3D hru.

Je chvályhodné, že vývojári sa nerozhodli pre 2D spracovanie, ale spracovali hru v 3D. Hra zaberá v pamäti telefónu niečo vyše 1 Mb, na kvalite vizuálneho spracovania to však badateľne nevidno. Samozrejme, oproti 2D hrám to je rozdiel, ale postavy jednotlivých bojovníkov sú tvorené len veľkými kvádrami alebo oválmi. Je to zjavne viditeľné hlavne pri detailnom zábere na víťazného bojovníka po vyhratom zápase. V porovnaní s nedávno vydanou bojovkou „One“ pre platformu N-Gage 2.0 je grafika Virtua Fighter Mobile o niekoľko tried horšia. Na pomery java hier má však Virtua Figter Mobile nadpriemernú grafiku, pri hre disponujúcou 3D spracovaním boli ale moje očakávania jednoducho nenaplnené. Zvuková stránka hry ma taktiež trochu sklamala. Nerozumiem, prečo nemôžu byť v hre zahrnuté aj zvukové efekty počas boja. V hre budete počuť stále tú istú melódiu, žiadne efekty kopov, úderov, pádov a podobne. Škoda, nerozumiem prečo v segmente java hier len málo hier disponuje zvukovými efektmi, keď to dokáže spracovať vývojárske štúdio Gameloft, tak by to podľa mňa mohli dokázať aj iné spoločnosti.

Poďme sa teraz pozrieť na možnosti hry a hrateľnosť. Virtua Fighter Mobile ponúka štyri herné módy: arkáda, prežitie, tréning a tutoriál. Hlavný mód je arkáda. V ňom si môžete vybrať jedného z ôsmich bojovníkov. Potom nastúpite postupne proti zvyšným bojovníkom v turnaji, každý zápas sa hrá na 2 víťazné kolá. Ak prehráte, nastúpite opäť proti poslednému nepokorenému súperovi. V móde prežitie si môžete taktiež vybrať z 8 bojovníkov, ale bojuje sa len na jedno vyhraté kolo a keď prehráte, musíte bojovať opäť od začiatku. V tréningu si vyberiete ľubovoľného hrdinu a môžete si na ňom skúšať čo chcete, vôbec sa nebude brániť. Tutoriál je výuková forma, v ktorej Vám hra zadáva úlohy – jednotlivé útoky a Vy ich musíte vykonať presne podľa pokynov. V možnostiach hry si môžete okrem iného nastaviť začiatočnú bojovú pozíciu Vášho bojovníka a typ ovládania. Určite nepreskočte návod, v ktorom budete mať detailne opísané kombinácie útokov každej z postáv v hre. Veľmi vhodné je najprv prejsť tutoriál a tréning, bez toho sa vám bude zápasiť veľmi ťažko. Virtua Fighter Mobile je totiž mimoriadne ťažkou hrou. Existuje v ňom množstvo chvatov
a útokov, ktoré uskutočníte krkolomným stláčaním kombinácií tlačidiel, naozaj je potrebné naučiť sa a zapamätať si tieto kombinácie. Bez ich použitia porazíte dvoch, možno troch protivníkov, ďalej sa však nedostanete.

Virtua Fighter Mobile je určený milovníkom bojových hier, hlavne veľmi trpezlivým hráčom, ktorí sú ochotní venovať hre dostatok času. Nestačí však len chcieť, ale je potrebné mať aj značne šikovné prsty a talent na rýchle reakcie. Grafické spracovanie je v rámci žánru java hier na dobrej úrovni, herné zvuky sú miernym sklamaním. Bohaté herné možnosti a detailný návod obsiahnutý v hre vyvažujú extrémnu náročnosť hry. Ak ste fanúšikom herného žánru „bojoviek“, tak na trhu java hier budete lepšieho kandidáta hľadať ťažko. Poriadne si rozcvičte svoje prsty a oprášte klávesnicu svojho mobilu, táto hra im dá poriadne zabrať.
 
HODNOTENIE:1180/5
 
Ďalšie náhľady:

 
ďalšie recenzie stiahni
 


Pán prsteňov